(+371) 28 778 855

Pasūtījumiem

info@pmplus.lv

E-pasta adrese

Šmerļa iela 1, Rīga

Lokācija

Skrūvpāļu cenas aprēķins sarunas laikā

Aprēķināsim skrūvpāļu cenas aprēķinu 1-2 stundu laikā
zvaniet!

*Mūsu speciālisti atzvanīs Jums 15 minūšu laikā!

Play Video

Skrūvpāļu pamati

Skrūvpāļu pamati ir tērauda ieskrūvējama pāļu un zemes nostiprināšanas sistēma, ko izmanto dziļu pamatu celtniecībai. Tos sauc arī par skrūvpāļiem, skrūvju balstiem, skrūvju enkuriem, skrūvju pamatiem, spirālveida pāļiem, spirālveida balstiem vai spirālveida enkuriem. Skrūvpāļu pamati ir izgatavoti no augstas stiprības tērauda ar dažāda izmēra dobām cauruļveida sekcijām pāļiem vai enkura vārpstai.

Skrūvpāļu vārpsta ir atbildīga par konstrukcijas slodzes pārnešanu kaudzē. Atbilstoši paredzētajiem zemes apstākļiem spirālveida tērauda plāksnes tiek sametinātas pie pāļu vārpstas. Spirāles var būt presētas ar noteiktu slīpumu vai vienkārši plakanas plāksnes, kas metinātas pie pāļa vārpstas noteiktā solī. Faktoru kombinācija nosaka spirāļu skaitu, to diametrus un novietojumu uz pāļu vārpstas, kā arī tērauda plāksnes biezumu:

  1. Kombinētā konstrukcijas slodzes prasība konstrukcijai
  2. Ģeotehniskās stabilitātes parametri
  3. Korozijas parametri vidē
  4. Struktūra, kas tiek atbalstīta vai ierobežota, minimālais konstrukcijas kalpošanas laiks.

Skrūvpāļu tērauda vārpstas sekcijām tiek piemēroti ražošanas reģiona projektēšanas parametri un būvnormatīvu standarti.

Par tērauda vārpstu sametinātās spirāles sauc par “spirālveida lidojumiem” vai vienkārši “lidojumiem”, un to izmēri mainās atkarībā no virsmas apstākļiem.

Lai gan termini spirālveida enkuri, spirālveida pāļi un spirālveida balsti bieži tiek lietoti savstarpēji aizvietojami, starp tiem ir dažas atšķirības. Spirālveida enkuri sastāv no tērauda vārpstas, kuru var pagarināt, un spirālveida gultņu plāksnēm. Spēcīgus pamatnes elementus, kas iztur vai pārnes vertikālās/horizontālās slodzes, sauc par slāņiem vai balstiem. Enkuri ir pāļi, kas tiek izmantoti tikai sasprindzinājumam, piemēram, sienu savilkšanai vai vertikāliem zemes enkuriem, lai novērstu apgāšanos.

Skrūvpāļu uzstādīšana

Tāpat kā skrūve kokā, skrūvpāļu pamati ir savīti zemē. Rotējošās hidrauliskās ierīces ir novietotas uz dažādām zemes pārvietošanas mašīnām, lai tās izmantotu skrūvpāļu pamatu uzstādīšanai. Mašīnas svārstās no 5 tonnām līdz 80 tonnām ekskavatoriem līdz bīdāmiem iekrāvējiem. Dažādu rotējošo hidraulisko spēka galviņu konstrukcijai tiek izmantoti dažādi uzgriežņu konstrukcijas ar griezes momentu no 5000 Nm līdz 500 000 Nm. Skrūvpāļu kaudzi var pievienot mašīnai, izmantojot īpašus piedziņas stiprinājumus. Lai panāktu inženierijas konstrukciju un nestspēju, ir nepieciešamas atbilstošas uzstādīšanas metodes. Slikta prakse var izraisīt sliktu pāļu darbību.

Skrūvpāļu vēsture

1848. gadā būvinženieris Aleksandrs Mičels pirmo reizi aprakstīja skrūvju kaudzi, taču tās jau tika izmantotas gandrīz desmit gadus. Pāļu pāļu pamatus bākām, ko plaši izmantoja piestātnēm ostās, pirmo reizi sāka izmantot 1800. gados. ASV austrumu krastā no 1850. līdz 1890. gadiem tika uzbūvētas aptuveni 100 skrūvpāļu bākas, izmantojot skrūvpāļus. Lai gan materiāls, no kura tie tika izgatavoti, bija čuguns vai kaltas dzelzs, tiem bija ārkārtīgi ierobežotas gultņu un stiepes robežas.

Jaunākā pieeja ietver kompozītmateriālu tehnoloģijas izmantošanu mazos skrūvju pāļos. Izmantojot kompozītmateriālus, nelielai skrūvpāļu ražošanai un uzstādītajai veiktspējai ir ievērojamas priekšrocības.

Skrūvpāļi mūsdienās

Skrūvpāļu pamatus plaši izmanto nozarēs, kurās nepieciešama ātra uzstādīšana vai būvdarbi notiek esošo būvju tuvumā.

Arvien vairāk māju izmanto skrūvpāļu pamatus, nevis citas pamatu iespējas. Dzīvojamo telpu klāji, nojumes, cementa paliktņi, veidotās kāpnes un grīdu sijas ir vieni no populārākajiem spirālveida pāļu pamatu pielietojumiem. 

Skrūvpāļu dizains nesen parādījās kā metode strukturālu un ģeotehnisku uzdevumu veikšanai. Dizaineri, kas specializējas pāļu projektēšanā, bieži izmanto savu projektēšanas programmatūru, kas ir izveidota, veicot vairākas izmēģinājumu un kļūdu pārbaudes atkārtojumus dažādos augsnes tipos ar dažādām kompresijas pāļu un spriegošanas enkura konfigurācijām. Ilgtermiņa lauka izmēģinājumi ir savienoti pārī ar plašu pasaules datubāzi par tēraudu zemes korozijā, lai identificētu un apkarotu koroziju. Mūsdienu skrūvpāļu pamatu noslodzes spējas ir sasniegušas virs 2000KN (220 īsas tonnas). Pat tad, ja lielas kravnesības skrūvju pāļi nes lielu svaru, tie var saturēt dažādas sastāvdaļas, piemēram, plakanas pushelikas, Bisalloy griešanas uzgaļus un spirāles, vāciņu plāksnes vai tērauda vai betona konstrukcijas savienojumus.

Pamati, kas būvēti ar skrūvpāļiem, parasti ir lētāki, bet tajā pašā laikā tiem ir mazāka ietekme uz vidi. Skrūvējot zemi, samazināsies augsnes pārvietojums, kā rezultātā samazināsies transporta izdevumi un oglekļa nospiedums.

Viena no galvenajām skrūvpāļu pamatu priekšrocībām ir tā, ka tiem ir ātrāks projekta izpildes laiks, tie ir vieglāk uzbūvējami un tiem ir ērtāka piekļuve.

Tie tiek izmantoti arī mastiem, zīmēm un stiprinājuma konstrukcijām, kā arī piemēroti saspiešanas un stiepes slodzēm.

Saņem cenas piedāvājumu

Ātrs serviss

Ieskrūvēsim Jums pamatus
1-2 dienu laikā
zvaniet!

DARBA PROCESS

Kā notiek skrūvpāļu montāžas darbi?

01.

Testa urbšana

Skrūvpāļu pamatu izbūve sākas ar augsnes veida, vietas slīpuma noteikšanu, atbalsta stieņu izmēra un garuma aprēķināšanu.

02.

Skrūvpāļu ražošana

Pamatojoties uz slodzes aprēķina un izmēģinājuma urbšanas secinājumiem, mūsu eksperti piedāvā īpašu skrūvpāļu konstrukciju, kas izstrādāta, lai atbilstu konstrukcijas inženiertehniskām specifikācijām noteiktā vietā.

03.

Piegāde

Pāļi un materiāli sasiešanai tiek nogādāti vietā, izkrauti manuāli vai ar manipulatoru.

04.

Marķēšana

Izveidotais projekts apzīmē vietu skrūvpāļu dzīšanai, ir izveidotas urbšanas vietas.

05.

Montāža

Ja uzstādīšanas darbi tiek veikti ziemā, teritorijas tīrīšanai jāizmanto traktors. Iepriekš noteiktā dziļumā balsti ir fiksēti, un augšdaļa ir apgriezta vienā līmenī. Kolonnas aizpildīšanai tiek izmantots betons, un pēc tam metinātās šuves tiek sametinātas.

06.

Pretkorozija

Balsti būvlaukumā ir “sasieti”, ja balsti ir ļoti augsti vai tālu viens no otra. Metinātiem savienojumiem tiek uzklāts pretkorozijas savienojums.

Mēs sniedzam pakalpojumus visā Latvijā

Cik maksā skrūvpāļi? Vidēji skrūvpāļi (spirālveida piestātne) maksā 250 EUR par standarta skrūvpāļu komplektu. Šajā cenā ir iekļauta pilna uzstādīšana, kronšteini un noderīgs neliels inženierijas ziņojums beigās.

Lai saņemtu cenu piedāvājumu, piemēram, uz pakalpojumu “skrūvpāļu pamatu izbūve” vai “skrūvpāļu montāža” Jums ir nepieciešams aizpildīt pieteikuma formu, piezvanīt mums vai arī aprakstīt savu projektu e-pastā sūtot mums vēstuli ar aprakstu. Tālāk mūsu speciālisti ar Jums sazināsies un sniegs Jums precīzu atbildi

PM PLUS pamatu meistaru pakalpojumu klāstā ir viss, kas ir saistīts ar pamatu risinājumiem. Ja Jums ir problēma ar pamatu izbūvi – PM PLUS vienmēr būs risinājums.

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību PM PLUS sniedz saviem klientiem visslojālākās cenas Latvijas tirgū. Tas ir iespējams, sakarā ar to , ka uzņēmums ir partnerattiecībās ar lielākajiem Eiropas ražotājiem dotajā sfērā, līdz ar to PM PLUS spēj dot visoptimālākos nosacījumus.

SAZINIES AR MUMS

Zvanīt